Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі мен дыбысы
Күні: Сынып: 1 «Б» |
Мұғалім: Даулетова А.С. Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі мен дыбысы |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Өткен білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||
Бағалау критерийі |
Білім алушы Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды. Түсініп оқиды. |
|||||||
Тілдік мақсаттар |
Кейіпкерлер жайлы сөздер мен терминдерді қолданады.
|
|||||||
Құндылықтарды дарыту |
- қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік; - құрмет; - ынтымақтастық; |
|||||||
Ойлаудағдыларының деңгейі: |
Қолдану |
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Видеожазба ,аудиожазба , таныстырылым. |
|||||||
Тілдік құзыреттілік |
Аю-медведь, түлкі –лиса, қасқыр-волк, ара-пчела |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы
|
Жағымды ахуал Спорт сенің серігің Жанға дау, қолға күш. Сергітетін адамды Қимыл менен қозғалыс
Ой шақыру " Сөз құра, көп құра” <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] --> Дескриптор: * Өткенді еске түсіреміз; * әріптерді қатыстырып, бірнеше сөз құраймыз.
Олимпиаданың ашылуы |
Жағымды ахуал
ҚБ: шапалақ
Видеожазба |
||||||
Сабақтың ортасы
Оқылым
Тыңдалым Айтылым
Тілдік құзіреттілік
Жазылым |
Сабақтың кезеңдері 1.Шаңғышылар 2. Мәнерлеп сырғанау 3. Шайбалы хоккей
1-кезең Шаңғы тебу
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
Сабақты бастамас бұрын бүгінгі сабағымыздың тақырыбын айта кетейін. «Ю дыбысы мен әрпінің» 2 сағаты. Біз бұл Ю туралы кеше білдік. Ал енді бүгін сол әріпті нақтылап білеміз. Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз сөздерді буындап немесе тұтас сөздермен түсініп оқу. Бағалаукритерийі: Буындапнемесетұтассөздермен оқимыз. *Түсініп оқимыз.
Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма Аю, ою, қою, қию, құю, түю, есею, үлкею, азаю, көбею. Дескриптор: <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Сөздерді дауыстап қайталайды. <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Мағыналарын талдап түсіндіреді.
Жеке жұмыс "Т кестесі” Таныс Таныс емес
Дескриптор: Сөздердің ішінен таныс сөздер мен таныс емес сөздерді тауып жазамыз
2-кезең Мәнерлеп сырғанау <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
«Жеңімпаз аю» мәтінін тыңдау. Кезекпен оқыту. Түсініктерін сұрау. Сұрақтар бойынша аюды сипаттау. <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
Аю қандай аң? Оның түсі қандай? Оның аяғы қандай болады? Ол қайда тіршілік етеді? Дескриптор: <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Мәтінді кезекпен мәнерлеп оқиды. <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Мазмұнын талдап айтады. <!-- [if !supportLists] --> 3. <!-- [endif] --> Аюды сипаттайды.
Топтық жұмыс «Кейіпкерді сипаттау» әдісі бойынша топтастыру.
Дескриптор: <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Мәтіндегі кейіпкерлерді атайды. <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Оларды теңеп сипаттайды. Аю-медведь-(бея), түлкі-лиса-(фокс), қасқыр-волк-( улф), ара-пчела-(би).
Дәптермен жұмыс 3-тапсырма Әлия ... (не?) ойды. Фарида ... (қандай?) айран ұйытты. Сүтті ыдысқа ... (не істеу?) керек. Керекті сөздер: Құю, ою,қою. Дескриптор:Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді жазамыз |
Сұрақ-жауап
|