Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Сабақ: қазақ тілі Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? | Мектеп: №5
| |||
Күні: 14.03.18ж. | Мұғалімнің есімі: АсанкуловаА. | |||
Сынып: 2-сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.4.2.5- дара және күрделі зат есім /сын есім/сан есім/ етістікті ажырату | |||
Сабақ Мақсаттары | Барлық оқушылар: Зат есімді және оның түрлерін (жалқы есім, жалпы есім, зат есімнің көпше түрін, жекеше түрін, дара, күрделі ) ажырата алады. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Зат есім және оның түрлерін ажыратып, мысалдар құрастыру және басқа да тапсырмаларды өз бетінше орындай алады. | ||||
Кейбір оқушылар Берілген ертегі жалғасын анықтай алады. Зат есімнің түбір мен қосымшасын ажырата алады. Игерген білімдерін өмірде қолдана алады. | ||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: зат есімді және оның түрлерін қайталап, білімдерін бекітеді. | |||
Негізгі сөздер мен тіркестер: сөз таптары, жалқы, жалпы есім, зат есімнің жекеше, көпше түрі. | ||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||
Талқылауға арналған тармақтар | ||||
<!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Зат есім дегеніміз не? <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Жалқы есім дегеніміз не? <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Зат есімнің жекеше түрі? <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Жалқы есмідер қалай жазылады? | ||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||
Тапсырмаларды көркем орындау | ||||
Алдыңғы оқу | «Сұрақтар жаңбыры» ойыны «Мен не үйрендім?» | |||
Жоспар |
| |||
Жоспарланған Уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||
Басталуы (5минут) (2минут) | Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың зейінін сабаққа аудару Шаттық шеңбері: Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқу-білім аламыз! Топқа бөліну : сандар арқылы бөліну | Қима қағаздар | ||
2 минут
| Алдыңғы оқу: «Сұрақтар жаңбыры» ойыны «Мен не үйрендім?» Оқушылар қағазға сұрақ жазып келесі топқа лақтырады. Мысалы: Зат есім дегеніміз не? Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? Жалқы есім дегеніміз не? Кері байланыс: жұдырық, алақан. | Қима қағаздар | ||
1 минут | Сабаққа мақсат қою: |
| ||
Ортасы (15минут) Минут | <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Балалар, қане біз қандай салт-дәстүрлермен таныстық? Қандай ұлттық кейіпкерлермен таныстыңдар? <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> Балалар, қане еске түсірейік «Сөз таптары» дегеніміз не? Соның ішінде біз қай сөз табымен таныстық? Айтылым: <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Берілген сөз табы туралы не білетініңді айт. Зат есім 1.Нені білдіреді? 2.Қандай сұрақтарға жауап береді? Оқылым <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге? Дәлелдеу. <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Алатау, Алматы, өзен, Маңғыстау, Жамбыл. <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Елік, қояндар, алмалар, құстар, еліктер. <!-- [if !supportLists] --> 3. <!-- [endif] --> Ай, Айгүл, ата-ана, асық жілік, тасбақа. Қалыптастырушы бағалау: Жазылым: 3.Өлеңді жатқа жаз. Мен гүлдерді жұлмаймын, Торғайларды қумаймын Айтқан сөзді тыңдаймын. Анашымды сыйлаймын. <!-- [if !supportLists] --> · <!-- [endif] --> |